Гойдалки на дачній ділянц

і

Всупереч поширеній думці, гойдалки не є виключно прикрасою однієї лише дитячого майданчика. Розташування такої споруди на дачній ділянці може надати ландшафту особливу динаміку, а самі гойдалки - стати чудовим місцем для вечірнього відпочинку.

Природно, перед нами постає питання: чи купити готову конструкцію, замовити в майстерні або зробити власними руками? Ми зупинимося на останньому варіанті, так як він допоможе заощадити кошти і багаторазово збільшить цінність гойдалок для вас особисто.

Видео "для взрослых" на сайте https://tetki.info/golie_dami/ в свободном доступе.

Для виготовлення потрібні 9-10 штук дерев'яного бруса шириною 100x100 мм, не менше 20 металевих кутників, упаковка саморізів, шуруповерт, викрутка, лобзик, сталевий трос або ланцюг довжиною не менше 3 м, 2-3 метра дощок, 4 сталевих гака, 4 сталеві петлі.

Першим етапом споруди гойдалок є установка опори. Вона ж - сама трудомістка частина роботи. При відсутності досвіду роботи з металом краще зробити її з дерева: не дивлячись на те, що це знизить довговічність конструкції, дерев'яна опора не вимагає зварювального апарату і болгарки, а ви придбаєте необхідний досвід для подальших будівельних досягнень. 4 бруса з'єднуються в нижню раму квадратної або прямокутної форми. Кріплення здійснюється металевими куточками і саморізами. Використання промислового клею не рекомендується: перепади температури і вологості погано позначаться на його якостях. Конструкцію можна помістити в заздалегідь викопану траншею з формою рами глибиною 15-20см, яка приховає її і зробить гойдалки більш приємними на вигляд.

Далі встановлюються вертикальні опори: по 2 протилежних сторонах рами прикріплюються по 2 бруса під кутом, формуючи "трикутники". Верхні кути також скріплюються між собою металевими куточками або великими саморізами. На цьому етапі важливо точно виміряти кути зіткнення брусів і зробити розрізи на кінцях брусів так, щоб вони сходилися.

Між опорами встановлюється брус, на якому і будуть кріпитися гойдалки: до його установки варто підійти найбільш ретельно, так як від цього буде залежати безпека використання конструкції. Брус кріпиться на кожній з опор так, щоб середина бруса припадала на стик між вертикальними опорами. Для додаткової міцності знизу на місці дотику горизонтального і вертикальних брусів можна за допомогою саморізів закріпити куточок - підпірку. Оптимальна висота конструкції - від 1,8 до 2,3 метра.

Далі слід зробити сидіння. Його краще робити на зразок лави для 2-3 чоловік. Для цього розпиляєте один і брусів на 4 рівні частини і скріпіть по 2 частини залізними куточками на подобу латинської L. До ребрах брусів прикрутите саморізами заздалегідь заготовлені дошки. Кут кріплення брусів може дорівнювати 90 градусів, однак краще зробити його більш тупим - 105-120 градусів. Ширина отриманої лави повинна бути така, щоб між нею і вертикальними опорами гойдалок залишалося менше 30-40 сантиметрів вільного простору.

Подивись для сидіння може бути твердим, на основі брусів або металевих трубок, або гнучким, на основі тросів або ланцюгів. Ми рекомендуємо гнучкий підвіс, так як його легше закріпити і замінити при необхідності.

Для прикладу будемо використовувати сталевий ланцюг, розділену на 2 рівні частини. Їх довжина повинна скласти приблизно 55-60% від висоти конструкції. До кінців ланцюгів кріпляться гаки. Для їх зачіпки можна висвердлити в дереві отвори, але краще використовувати сталеві кільця. Вони втягається в отвір в дереві, що дозволяє прикріпити до них гаки.

Завершенням роботи стане обробка конструкції для захисту від зовнішніх впливів вологи і температури. Залізні куточки покриваються бітумом, а дерево - лаком. Бажано нанести 2 шари для більшої гарантії. Ланцюги та особливо місце зіткнення гаків і петель змащуються антікарозійним засобом. В області дотику ця процедура проробляється періодично кожні 2-3 місяці.