Фарбуємо стелю самостійно.

Матеріалом для фарбування стелі зручним і найбільш підходящим, є водоемульсійна фарба. Дана фарба на будівельному ринку має максимальну кількість різних марок продукції.

Широко використовуються при домашньому ремонті види водоемульсійної фарби, а це силікатні фарби, акрилові барвники на латексній основі та силіконові барвники.

Сегодня современный рынок представляет оромный ассортимент красок для любых поверхностей, для любых работ. Интернет-магазин "В краске" предлагает краски для наружных работ, для внутренних работ, лаки и шпатлевки компании Tikkurila в широком ассортименте по приемлемым ценам.

Підготовка стелі

Щоб підготувати підставу стелі під фарбування, її поверхню очищають від старої побілки або фарби. Всі нерівності, які можуть бути на стелі, обробляють шкіркою, а вибоїни й дрібні тріщини затирають шпаклівкою, але спочатку такі пошкодження змочуються водою. Підготовлену поверхню очищають від пилу та обробляють ґрунтівкою.

Після того як грунтівка висохне, підфарбовують темні місця які виділяються обраною фарбою. На поверхні стелі не повинно залишатися навіть дрібних крихіток від грунтівки.

Щоб фарба на поверхню наносилася рівним шаром, з неї роблять однорідну суміш. Для отримання такої суміші розбавляють загуслу водоемульсійну фарбу дозовано водою. Якщо виробник продукції не рекомендує розбавляти водою, її добре перемішують за допомогою спеціального міксера. Далі валик акуратно змочують фарбою, налитою у ванночку, й розкочують його на підготовленому шматку ДВП або шматку лінолеуму.

Фарбування

Такі дії робляться для того, щоб був рівномірний розподіл фарби на валику. Після того як валик буде грунтовно просочений фарбою, приступають до розкочування його по стелі. Покривають поверхню рівномірно й швидко і при цьому не залишають нефарбованих ділянок. Роботи з фарбування однієї стелі займають в основному від п'ятнадцяти до двадцяти хвилин.

Прі фарбуванні стель використовують метод «внахлест», а це валик накочують на паралельні смуги. Перекриття між іншими смугами становить не менше десяти сантиметрів. Коли висихає перший шар, наносять другий шар фарби. Такий шар наносять у напрямку, який перпендикулярно першому шару й при цьому фарбується відразу необхідна площа стелі.

Щоб не виникло відблисків і нефарбованих ділянок на поверхні, необхідно використовувати для цього не тільки якісний валик, але щоб він підходив до певної марки фарби.

Наприклад, для фарбування стель за допомогою акрилової фарби для цього відмінно підходить валик, у якого довгий нитяний ворс.