Мікрокальціт - мелений мармур

За рахунок цілого ряду унікальних властивостей мікрокальціт відноситься до найбільш затребуваним матеріалами в різних областях промисловості і будівництва. Він являє собою тонкодисперсний мармур, одержуваний методом багаторазового і ретельного подрібнення гірської породи з відсіювання великих фракцій, причому зерно не повинно перевищувати розмірності в 500 мкм. Рекомендуємо перейти та замовити мікрокальціт на сайті lbud.com.ua .

Зовні мікрокальціт виглядає як білий або світлий з відтінком порошок. Мікрокальціт характеризується високим вмістом карбонату кальцію - не менше 95-98%. Незначні домішки, в кількості 2-5%, як правило, є силікатами, оксидами заліза, сірки, магнію, графіту та алюмінію. У промисловості використовується мікрокальціт з вмістом карбонату кальцію СаСО3 не менше 90%.

Унікальні властивості мікрокальціта

Мармур мелений - екологічно безпечний матеріал, що володіє унікальними властивостями, за рахунок яких і отримав широке поширення:

 • Гірська порода має дуже низький радіаційний фон, тому подрібнений мармур не представляє небезпеки і використовується без шкоди для організму при різних внутрішніх обробно-декоруючих роботах.
 • Мікромрамор - негорючий матеріал з високим вмістом карбонату кальцію і з хімічної нейтральною реакцією і активністю, тому він може з успіхом використовуватися в різних агресивних середовищах.
 • Мелений мармур має низьке водопоглинання і маслоемкость. Гідрофобність низько пористого порошку збільшується при використанні ПАР-речовин.
 • Міцність зерен мікромрамора дуже висока, тому порошок являє собою дрібнозернистий абразив з яскраво вираженою кристалічною структурою.
 • Мікрокальціт, виробництво якого має кілька стадій подрібнення, сортується по фракції: 2 мкм, 5 мкм, 10 мкм, 40 мкм, 60 мкм, 80 мкм, 100 мкм, 160 мкм, 315 мкм, 500 мкм.
 • Залежно від використовуваного сировини мікрокальціт має основний білий тон з різними відтінками: рожевий, сірий, блакитний або чисто білий. Білий мармуровий камінь дозволяє отримати порошок з білизною 95-98%, причому відзначений факт того, що при більш дрібному помелі глибина білого кольору значно вище сировини. Матеріал має високу променеве переломлення.

Область застосування мікрокальціта

Мелений мармур і зокрема мікрокальціт має широке поширення від будівельної та хімічної промисловості до легкої і харчової промисловості:

 • Тонкодисперсний мармур використовується в складах і зубної пасти, і в губній помаді, тобто в різних засобах гігієни.
 • Мармуровий порошок входить до складу різних сухих будівельних сумішей в якості кращого наповнювача з відмінними адгезійними і міцності. Шпаклівки, штукатурки, замазки та декорують склади обов'язково мають подрібнену мармурову складову.
 • Мелкоізмельченной мармур використовується, як тонер і наповнювач, в різних високоякісних фарбах, за рахунок чого вони набувають додаткову міцність і не змінюють свого забарвлення під впливом різних агресивних середовищ.
 • Мікрокальціт активно використовується в порошкової металургії та при порошковому фарбуванні.
 • Порошок з дрібно подрібненого мармуру входить до складу сучасних високоякісних полімерів, будучи кращим наповнювачем і базовим речовиною для жорстких пластикових конструкцій. Наприклад, рами ПВХ вікон обов'язково мають в складі мікрокальціт, за рахунок якого пластик набуває достатню жорсткість, стійкість до хімічного і фізичного впливу. Тому виробництво більшості непрозорих (тонованих) полімерів не обходиться без використання тонкоизмельченного мармуру.
 • Паперова промисловість для відбілювання продукції і надання їй підвищеного ущільнення і глянцю також використовує тонкодисперсную мармурову добавку. Високий ступінь білизни додається речовини на основі подрібненого мармуру дозволяє значно економити кошти на відбілюванні паперової продукції і надання їй підвищеної стійкості до дії вологи.

Цікаво і корисно

Мікрокальціт для чищення каструль, раковин і посуду

Як то раз, читаючи склад миючого порошку, було помічено, що карбонату кальцію, тобто мікрокальціта в складі кошти близько 80%. Виникла ідея, випробувати в цій якості чистий мікрокальціт без добавок. Мікрокальціт з цим завданням впорався відмінно! З його допомогою були видалені темні розводи та плями жиру. Також з блиском були очищені металева і керамічна раковини. Відмитий наліт чаю і кави з чашок і чайних ложок. Так що якщо у вас він є в наявності, можна сміливо чистити. По суті це і є честящій порошок, тільки бездобавочний.

Мікрокальціт для розкислення грунту в саду і городі

Вносити мікрокальціт можна як у відкритий грунт, так і в закритий - парник або теплицю з періодичністю 1 раз в 3-4 року. Норми внесення залежать від кислотності і механічного складу ґрунтів і коливаються: - Кислі грунту (рН менше 4,5): 500-600 г на 1 м2 (5-6 т / га) - среднекіслих (рН 4,5-5,2): 450-500 г на 1 м2 (4,5-6 т / га) - слабокисла (рН 5,2-5,6): 350-450 г на 1 м2 (3,5-4,5 т / га) На легких ґрунтах дозу зменшують в 1,5 рази, а на важких глинистих збільшують на 10-15%.

Мікрокальціт для розкислення грунту кімнатних рослин

Якщо на грунті кімнатної рослини з'явився зеленуватий наліт, а замінити грунт немає можливості, посипте його невеликою кількістю мікрокальціта і розпушити грунт.