​Ознаки якісного ламінату

Вибираючи підлогове покриття для свого будинку, кожен, звичайно ж, хоче переконатися, що він купує якісний товар, який прослужить йому довгі роки без потреби ремонту.

Якщо говорити конкретно про ламінат, то якість цього матеріалу перевіряється Табер тестом, який може вказати клас продукції. Наприклад, ламінат 34 клас повинен мати максимальну міцність і зносостійкість, тому всю продукцію перед продажем піддають подібного тестування, яке визначає клас товару.

Табер тест

Під час цього тесту ламінат кріпиться на спеціальне обладнання, що має абразивний обертовий диск, який служить для стирання поверхні матеріалу. Цей диск крутиться і стирає поверхню ламінату до тих пір, поки матеріал не почне псуватися. Як правило, стійкість до стирання тестують спочатку на 5 тис. Оборотах, а потім досягають граничного значення в 15 тис. Оборотів.

Фото и видео для взрослых здесь в свободном доступе.

Під час цього тестування записуються показання, які в підсумку і дозволяють визначити ступінь зносостійкості підлогового покриття. Звичайно, кожен виробник самостійно проводить тест з різними навантаженнями, що призводить до різних показаннями у матеріалів з однаковими характеристиками. Саме тому з'явилася європейська асоціація виробників підлоги продукції, яка визначила єдині стандарти тестування.

Якщо не вникати в виробничі моменти, то на око якість ламінату визначається досить просто: чим товще матеріал, тим він надійніший. Крім того, виробники зобов'язані вказувати на упаковці клас матеріалу, отриманий в результаті тестування. В даний час проводиться ламінат з класом від 31 до 34. Зрозуміло, чим вище клас вироби, тим більше його зносостійкість. Крім того, виробник зобов'язаний на упаковці вказувати наступні параметри:

вогнестійкість;

светоустойчивость;

вид плити, взятої під основу;

ймовірність деформації при використанні системи підігріву підлоги;

інші характеристики, властиві певному виробнику.

Варто пам'ятати, що якщо було вирішено купити ламінат, то свою перевагу краще віддавати перевіреним виробникам, продукція яких проходить необхідне тестування і сертифікацію.