Каркасний будинок - житло на століття.

Каркас будинку в зібраному вигляді являє собою жорстку і міцну порожнисту структуру. Під час руйнівного землетрусу в японському місті Кіото каркасні будинки, побудовані за канадською технологією, наочно довели свою сейсмостійкість. Японці, до деякого часу сумніваються в цій технології будівництва, тепер віддають їй явну перевагу.

Подробная инструкция nikon d2x, которая поможет Вам правильно пользоваться зеркальной фотокамерой.

У 20 столітті технологія дерев'яно-каркасного будівництва повернулася до Європи. А точніше, в скандинавські країни, вельми схожі з Канадою з суворих природних умов і величезним запасам деревини. Каркасне будівництво тут негайно прижилося і полюбилося, оскільки максимально відповідало вимогам північного регіону. Скандинави не тільки освоїли, а й частково вдосконалили технологію каркасного будівництва, ставши основними конкурентами канадських будівельних фірм.
У наших умовах канадська технологія каркасного будівництва була вперше випробувана всього лише десятиліття тому. Спочатку вона викликала цілком зрозумілі сумніви, адже досі існує стереотипне мислення, що теплий будинок повинен володіти товстими стінами. Як і всі європейці, росіяни звикли до будинків з цегли та бетону, в яких основною проблемою і статтею витрат є обігрів приміщень в холодну пору року і заощадження дорогоцінного тепла. Однак цегляні та бетонні будинки, що зводяться на території Росії, спочатку не відповідають сучасним вимогам теплозбереження. Щоб їм відповідати, товщина стін цегляного будинку повинна досягати двох метрів, а бетонного будинку - і того більше. Це, зрозуміло, економічно невигідно, та й просто нереально. Складно навіть уявити, який фундамент здатний витримати подібне будівля висотою хоча б у два поверхи! Вихід один - утеплення холодних стін. Іншими словами, мешканцям цегельних і бетонних будинків заради збереження тепла ніяк не обійтися без додаткових витрат.
Будинки, зведені за канадською технологією, надзвичайно економічні з погляду витрат на опалення та гаряче водопостачання (ГВП). На відміну від холодних стін з цегли та бетону, стіни канадського будинку не тільки відповідають сучасним нормам теплозбереження, але і значно перевищують їх. При товщині стін близько 200 мм навіть в тріскучі сибірські морози при відключенні опалення температура всередині будинку протягом доби не знизиться більше, ніж на 2̊С. Офіційний аналіз витрат на опалення та ГВП з розрахунку на 1 квадратних метр, показав, що в будинках, побудованих за канадською технологією, вони в 9 разів менше, ніж в квартирах міських багатоповерхівок. Це дані 1999 року. А з урахуванням сучасних цін за опалення та ГВП картина економії витрат, напевно, буде ще більш вражаючою.
У скільки ж обійдеться будівництво каркасного будинку? Вартість просторого котеджу, зведеного за канадською технологією, цілком порівнянна з вартістю однокімнатної квартири в міській багатоповерхівці. А адже порівнювати ці два види житла все одно, що проводити паралель між будинком і скворечником! Причому швидкість зведення каркасного будинку просто приголомшуюча - новосілля можна справляти вже через 4 місяці з початку закладки фундаменту. Навіть взяття іпотечного кредиту цілком виправдано, якщо є перспектива в самий найближчий час переселитися з тісної міської квартири в добротний власний будинок. Адже це, безумовно, найвдаліше вкладення коштів, що йде на благо не одного покоління родини.