Як правильно скласти кошторис на будівництво

Необхідно розуміти, що складання кошторису в будівельній сфері - це важливий і відповідальний захід, він вимагає досвіду.

Важливо додати, що кошториси складаються поетапно, вони призначені для проведення різних видів робіт, витрат, тому цей момент є обов'язковим.

Сегодня строительство - это самая популярная и быстро развивающаяся отрасль, в которой строительная компания играют главную роль. Поэтому строительная компания или генеральный подрядчик строительства , берет на себя все работы по сбору необходимых данных, составлению проекта и сметы, авторскому надзору за строительством и выполнению проектных решений, результатом которых являются качественное строительство объектов.

Як складаються кошториси? Які моменти повинні враховуватися обов'язково?

1. Як тільки починається момент складання кошторису в будівництві, обов'язково потрібно визначитися з нормативною базою, адже виходячи з неї, й буде виконуватися кошторис. Це й державні, й індивідуальні нормативи.

Щоб дійсно можна було правильно скласти кошторис, обов'язково потрібно враховувати, для якого саме району він буде виконуватися. Це й особливості клімату, географічне розташування й т.д.

2. Важливо додати, що складанням кошторису повинні займатися справжні фахівці, що мають досвід і навички у сфері будівництва. У кошторисі є ще окремий розділ, який носить назву - накладні витрати.

3. Обов'язково потрібно враховувати й те, що як тільки буде укладатися договір підряду, кошторисна документація в цьому випадку не буде обов'язковою, необхідно обов'язково подбати про протокол угоди про договірну ціну.

Але при цьому обов'язково пам'ятайте, що замовник завжди має право зажадати кошторисну документацію в тій чи іншій формі, при цьому важливо відзначити, що практично всі замовники мають на це право.

Висновок

Тепер потрібно усвідомлювати, що складання кошторису - це відповідальне й серйозне заняття, воно вимагає особливих, навичок і досвіду. Потрібно враховувати, що від правильно складеного кошторису залежить багато чого, так що підходьте до питання, як слід.

Правильно і грамотно складений кошторис будинку дозволить вам розрахувати все до дрібниць, більше того ви зможете дізнатися про суму, яку доведеться витратити на будівництво об'єкта. Це означає, що тепер ви самі повинні вирішити, як вам вчинити, але не забувайте, що кошторис буде потрібно в будь-якому випадку, адже він дозволяє вирішувати багато проблем.