Будівництво зрубів

Елементи зрубу привозяться на місце монтажу і вже з них зводиться споруда. Існують два основних способи укладання споруд.

В настоящее время для покрытия крыш любой конфигурации все чаще используется современное покрытие, имеющее в своем составе битумные смолы и полимерные добавки. Битумная мягкая кровля - экологически безопасный мягкий кровельный материал, очень популярный благодаря оптимальному сочетанию долговечности, цены и простоты монтажа.

Способи укладання

Перший називається "в лапу". Тут колоди укладаються перпендикулярно один до одного у вигляді квадрата або прямокутника. Кути споруди кладуться таким чином, що створюється враження, ніби вони лежать один в іншому. Краї кута виходять абсолютно рівними.

Є один істотний нюанс при даному способі укладання, на якому роблять акцент фахівці. Стики колоди в кутах повинні бути підігнані в точності. Так як, при наявності зазору колоди будуть "гуляти", що призведе до подальшого руйнування будинку.

Якщо трапилася така "помилка", то в сам зазор можна вбити дерев'яний клин точного розміру. Але, професіонали радять надалі уникати подібних помилок.

Альтернативний спосіб укладання

Другий спосіб укладання називається "в чашу". В даному випадку, в колоді робляться чашоподібні вирізи, за допомогою яких і укладається матеріал один в іншій. Зруб проводиться тільки з одного боку колоди й кладеться на нижнє "чашею" вниз.

Це робиться для того, щоб попадаюча волога не накопичувалася, тим самим захищаючи вихідний будівельний матеріал від передчасного гниття. Варіанти укладання "в чашу" теж існують декількох видів. Перший з них називається в півколоди.

Тобто, вирізається звичайна напівкругла сфера, що збігається діаметром з окружністю сусідньї колоди, на якій вона буде укладатися. Другий - заовалений гребінь. Тобто, "чаші" в колодах вирубуються з двох сторін. З одного боку колоди (верхній), куди ляже наступна, зруб робиться ніби хвилею.

З іншого боку (нижній), яка ляже на хвилю попереднього, вирізається сфера діаметром гребеня сусідньї колоди. Третій спосіб, в курдюк. Цей вид укладання колод є досить складним у виконанні, тому проводиться тільки професійними працівниками.

Фінішна обробка конструкції проводиться засобами, які захищають дерево від комах, впливу вологи, сонячних променів та інших зовнішніх проявів.