​Краща стеля для спальні

Спальня займає особливе місце в житті людини. Тут він знаходиться як мінімум третину свого часу: починає день, відпочиває після роботи, проводить дозвілля, спить. Дуже важливо, щоб обробка сприяла повноцінному релаксу і не погіршувала якість сну. Перше, що бачить людина вранці - стеля. Він задає тон і настрій всієї кімнати, тому дуже важливо приділити належну увагу його обробці.

На що звернути увагу

Одним з головних нюансів при виборі стелі є його колір. Він повинен не тільки гармонійно поєднуватися з інтер'єром спальні, але і викликати відповідний емоційний стан. Яскраві, строкаті забарвлення дратують нервову систему. Вони провокують надмірне збудження, яке буде заважати заснути. Нейтральні, світлі відтінки заспокоюють, дозволяють повністю розслабитися і відновити сили.

Оздоблення стелі не повинна мати складну конструкцію, нагромаджувати простір. У такому випадку вас буде переслідувати почуття тривоги. Атмосфера в приміщенні буде гнітюча. Якщо спальня має хороше природне освітлення, можна поекспериментувати і пофарбувати стелю в темні тони. В іншому випадку, краще уникнути таких дизайнерських рішень. Виняток становить натяжна стеля з глянцевим ефектом.

Всі будматеріали в спальні повинні бути екологічні. Не є винятком і стелю. Від обраних компонентів залежить стан здоров'я, адже в спальні ми проводимо дуже багато часу. Важливу роль займає і висвітлення. Його потрібно правильно організувати, продумати зонування. Не зайвим буде можливість регулювання яскравості освітлення.

Який вибрати?

Сьогодні на будівельному ринку розрізняють кілька видів стель по типу конструкції:

Текстильні та натяжні. Дозволяють приховати всі нерівності поверхні. Можна втілювати будь-які конструкції освітлення. Екологічні. За таким покриттям легко доглядати, досить протерти його вологою ганчіркою.

Гіпсокартон. Дозволяють створити конструкції будь-якої складності і приховують дефекти стелі. Однак, в цьому випадку потрібно буде витратиться на декоративну обробку.

Дерев'яні і рейкові стелі. Це не кращий варіант для спальні. Незважаючи на масу достоїнств така обробка має один істотний мінус: зовнішній вигляд, що не сприяє відпочинку.

Панелі ПВХ. Один з найдешевших варіантів обробки, але і виглядає воно відповідно. На такому покритті неможливо монтувати освітлювальні прилади.

Який вибрати - справа смаку. Так само потрібно враховувати особливості приміщення: площа, висоту стель, освітленість.