Монтаж двосхилого даху

Перекривати еркер двосхилими дахами почали ще в XVII в. І проіснував цей метод до початок XX в. Дивно, що в наш час він вийшов з ужитку, хоча, без сумніву, має певну перевагу перед традиційними вольтовими дахами.

Для того чтобы крыша дома выглядела современно и элегантно, необходимо прибегать к услугам фирмы, занимающейся кровельными работами, а у дилера можно заказать бесплатный расчёт кровли и качество покрытия будет гарантировано. Ведь высококачественная кровля из керамической черепицы это не только защита дома от осадков, но и радующий глаз внешний вид.


Цей фермерський будинок побудований в 1910 р в штаті Вірджинія. Його найбільш виразною архітектурною деталлю є два двоповерхових еркера - кожен під своїм дахом. Не варто дивуватися, що при недавньому ремонті будинку було вирішено зробити аналогічну прибудову з дотриманням старовинної технології. Нова прибудова примикає до існуючого еркеру збоку. У плотників з'явилася можливість проявити свої таланти, повторивши у своїй роботі стиль початку XX в.

У наш час над еркером найчастіше встановлюють вальмовий (багатощипцеві) дах. Цей варіант не підходив до нашого будинку по стилю. Крім того, що сходяться у верхній точці крокви вимагають ретельної підгонки і високої кваліфікації плотників Двосхилий ж дах на відміну від вальмового простіше в монтажі і не вимагає високої кваліфікації робітників.

Каркас даху зібраний з дощок перетином 50x200 мм. Стельові балки перекриття виступають за зовнішні стіни будинку. Ці балкові консолі несуть на собі навантаження від крокв і декоративних карнизів. Для спрощення монтажу кроквяних ферм в місцях стикування їх з балками теслі поклали плазом спеціальну дошку- «підошву» перетином 50x200 мм. Вона стягує воєдино всі балки перекриття і створює майданчик - опору для кроквяних ніг. Як і коньковий брус, «підошва» не несе на собі ніякого навантаження, вона швидше пов'язує всю конструкцію і спрощує збірку. Варіант покрівлі з виступаючими балками має цілий ряд переваг. Під час роботи можна покласти дошки поверх балок і обійтися без будівельних лісів. До того ж до перекриттів знизу підшивається стеля. Балки утворюють простір для укладання утеплювача, а до їх торців прибивають декоративний карниз

Зведення каркасу даху теслі почали з установки стельових балок. Потім на них поклали дощату «підошву» і виготовили перші (фронтонні) крокви. За ним як за шаблоном напиляють всі інші кроквяні ферми. Їх кріплять до «підошві» (знизу) і до коньковому брусу (зверху) великими цвяхами.

Особливість перекриття еркера в тому, що його стіни «розгортаються» назовні і зменшують ширину звису Для поліпшення пропорції покрівлі зробили невеликий (під 45 °) злам даху по краях еркера. Це нагадує роботу кравця, що робить складку на одязі Для цього стельові балки і дошки- «підошви» відпиляли уступом так, щоб утворити необхідний злам схилу даху. Потім встановили всі звичайні крокви з гребеневим брусом, видатним консоллю над еркером.

Для формування «складки» знадобилося встановити кутові крокви і дві симетричних ендови, які своїми нижніми кінцями впираються в підошву останніх крокв, а верхні кінці сходяться у конькового бруса. Каркас даху між останнім кроквою і розжолобком заповнений проміжними кроквяними ногами. Кутові крокви і ендови розташовані дуже близько один від одного і між ними немає необхідності ставити проміжні крокви - буде цілком достатньо дощок обрешітки. Після завершення монтажу каркасу теслі закрили фронтон, прибили обрешітку і поклали покрівельний матеріал.

Останні кроки будівництва - установка карнизів на кінцях балок, підшивка виступаючих кінців балок вологостійкою фанерою з отворами для вентиляції кесонів і монтаж декоративних напівкруглих віконець на фронтонах. Також виготовили і прибили по краю фронтону і під звисом даху «фальшиві» декоративні балки в стилі старого фермерського будинку.