Нафтозбірники

Нафтозбірник являє собою малогабаритну установку, яка призначена для збору не лише нафти й нафтопродуктів, а й водомасляної піни. Такі пристрої дуже часто називають скімерами, які бувають самохідними, стаціонарними, переносними й буксируваними. Необхідно відзначити, що за принципом дії ці пристрої можна розділити на вакуумні, олеофільні й порогові.

Олеофільні скімери

Олеофільні барабанні нафтозбірники обладнані спеціальними барабанами, які ефективно збирають з поверхні води нафту й нафтопродукти з невеликою кількістю води. Варто відзначити, що з поверхонь барабанів нафтопродукти видаляють механічним способом. Скімери даного типу відрізняються можливістю збору нафтопродуктів на мілководді, а також за наявності густих водоростей.

Порогові скімери

В наше время широкое распространение получил нефтесборщик пороговый, очень эффективный и надежный в применении и довольно прост в эксплуатации, используется для быстрого сбора нефти и нефтепродуктов с поверхности воды.

Такі типи нафтозбирачів в основному застосовують для збору досить об'ємних розливів нафти й нафтопродуктів. Працюють порогові скімери наступним способом: спеціальний пороговий отвір нафтозбірника опускається на глибину нижче шару розлитої нафти, після чого шар води разом з нафтопродуктами протікає через цей поріг. Сенс процесу полягає в тому, що порогові скіммери відділяють нафтопродукти від води. Такі пристрої відрізняються високою експлуатаційною надійністю та простотою.

Вакуумні скімери

Вакуумні нафтозбірники також є досить ефективні. Працюють такі пристрої на основі вакуумних насосів, які швидко й ефективно всмоктують плівки нафти та нафтопродуктів з поверхні води. Ці скімери також очищають воду від нафти, після чого її знову зливають у річку. Ці пристрої відрізняються невеликими габаритами й легкістю конструкцій, завдяки чому їх легко транспортувати.

За словами фахівців, механічне очищення є найкращим і ефективним способом видалення нафти й нафтопродуктів з поверхні води.