​Правила дизайну для стелі передпокою і коридору

Передпокій і коридор зазвичай мають невелику площу. Але це не зменшує їх значення для загальної обстановки. Саме передпокій «відповідає» за перше враження про квартирі або котеджі. Коридор служить сполучною ланкою між кімнатами, його обробка повинна органічно поєднуватися з дизайном суміжних приміщень.

Вы можете заказать пластиковые карты по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Стеля є одним з центральних архітектурних елементів. План його оформлення необхідно продумати заздалегідь, враховуючи особливості приміщення.

 • Занадто висока стеля
 • У вузькому і одночасно високому приміщенні створюється «ефект колодязя» - некомфортне для людини відчуття обмеженості і замкнутості простору. Візуальне наближення верхнього перекриття зробить приміщення більш затишним і сприятливим психологічно.

  1. Найпростіший спосіб - обробка поверхні стелі в більш темному (на 1-2 тони) кольорі, ніж відтінок стін. Матова текстура краща.

  2. Формування підвісний гіпсокартонної конструкції або натяжної стелі з ПВХ-плівки геометрично оптимізує простір. Багаторівневе рішення дозволить одночасно розділити приміщення на кілька зон.

 • Занадто низька стеля
 • 1. Найефективніший інструмент - колір. Низькі перекриття краще оформляти в світлій гаммі.

  2. Візуально збільшити висоту, створивши при цьому динамічну гру світла, можна при використанні світловідбивних оздоблювальних матеріалів. Це можуть бути глянцеві фарби або натяжні полотна, а також дзеркальні, поліровані, металеві панелі або вставки.

 • Вузький і довгий стелю
 • 1. Зайве витягнуту форму можна оптично виправити за допомогою поперечних балок. Зазвичай їх виконують з масиву сосни. Для декоративної обробки краще застосувати склади, що підкреслюють натуральний візерунок деревини. Цей варіант ідеально доповнить інтер'єр в стилі еко, кантрі, прованс або рустик.

  2. В якості альтернативи використовують фальшбалкі з гіпсу, поліуретану або пластику. Полегшений варіант підходить для класичних або урбаністичних інтер'єрів.

  3. Якщо стелю одночасно вузький і низький, досить застосувати поперечний візерунок. Реалізувати таке рішення можна шляхом фарбування, обклеювання шпалерами або тонкими панелями витягнутої форми.

  4. Небажані балки можна приховати під підвісними або натяжними конструкціями. Але більш креативним рішенням буде їх використання в якості яскравої дизайнерської деталі. Для цього можна оформити їх в контрастному кольорі, доповнити декоративними деталями або підсвічуванням.

  Розсіяне світло згладжує дисонанс між площею і висотою приміщення, робить його більш збалансованим і гармонійним. Відмінне рішення для передпокою і коридору - система вбудованих точкових світильників.